Jõuluprogramm koolilastele

Asukoht: 
PalmimajaAidahooneSepikodaSupelmajaKavaleridemajaTall-tõllakuur
Programmi kestus: 
3
Sihtrühm: 
Koolinoored
Hind: 
19 €

Tegevused Palmse Jõulukülas

Palmse Jõuluküla koolilaste programm sisaldab teatrietendust, erinevaid töötube ning kommipakki igale lapsele. 

Jõuluvana maja

Kohtumisel jõulutaadiga saab selgeks,  kui vana on jõuluvanade suguvõsa, miks ja millal hakati kingitusi jagama, mis imeväel liigub kell, et jõuluvana jõuluõhtul iga lapse juurde jõuaks ning millal ja kuidas toimetavad kingitusi kohale jõuluvana vennad teistes riikides.

Päkapikkude töökoda

Päkapikkude kõige tähtsam töö on kingituste valmistamine. Jõulukülas on on nende ülesanne ka ehete valmistamine ja kuuse ehtimine. Oma oskusi jagavad nad oma töötoas teistelegi.

Päkapikkude sepikoda

Jõulukellade helin saadab jõuluvana kõikjal - need annavad teada tema tulekust. Sepp-päkapikk näitab, kuidas valmib jõulukell. Räägitakse ka tulest, tule tähendusest. Ajast, kui talvisel pööripäeval tähistati Päikese sünnipäeva ja miks süüdatakse jõuluajal küünlad ja teised jõulutuled.

Jõulutall

Jõuluajal tuleb kindlasti ka loomadele head-paremat viia ning neilegi häid soove soovida. Koos Tallipäkapikuga saab lambaid paitada ja hobuseid patsutada, neile jõulumaiust viia. Tal on kindlasti kaasas ka  viljavihk, sest just viljapeo skandinaaviapärane nimetus jul on andud pühadele nime "jõulud".

Jõuluteater "Pailapsiin ja piilurite must nimekiri"

Tavaliselt me päkapikkude jõulueelseid askeldusi ei näe, aga teatris on see võimalik. 

Lisaks on avatud on Päkapikkude postkontor, kust saab oma kodustele või sõpradele Palmse jõuluküla erilise margi ja templiga kaardi saata. 

Jõulukülas saab teha Palmse mõisa hobustega saani või kalessisõitu.