Klaaspärlid Palmses

Kontserdisari KLAASPÄRLID PALMSES, alates novembrist 2020 iga kuu teisel laupäeval Lääne-Virumaal, Palmse mõisas

 

L 13 märts kell 19
Peep Lassmann (klaver), Heigo Rosin (löökpillid)
Messiaen, Abe, Andriessen, Muramatsu, Põldmäe, Balázs

 

L 13 veebruar kell 19
Balanas Sisters
Glière, Ravel, Vasks, Händel

Möödunud sügisel hoo sisse saanud kontserdisarja „Klaaspärlid Palmses“ uue juveelina astub veebruari teisel laupäeval Palmse mõisa saalis üles duo Balanas Sisters, rõõmustades publikut kaunikõlalise kammermuusikaga. Lätist pärit õed Kristīne (viiul) ja Margarita (tšello) Balanas on teinud kiire rahvusvahelise tähelennu nii solistidena kui ka duona ning pälvinud tähelepanu ja kriitikute kõrge tunnustuse revolutsiooniliste ideede ning värske lähenemise eest klassikalisele muusikale. Balanas Sisters on lummanud publikut sellistes maailmakuulsates saalides nagu Carnegie Hall, Laeiszhalle, Walt Disney Hall ja Berliner Philharmonie, samuti on kõnekas õdede koostööpartnerite nimekiri: Anne-Sophie Mutter, Sir Peter Maxwell Davies, Trevor Pinnock, Murray Perahia jpt. Viiuldajast õde Kristīne on korra ka varem Eestit külastanud, soleerides Kremerata Baltica eesTartus festivalil Klaaspärlimäng.
Duo romantismihõngulises Palmse kontserdi kavas leiab vihjeid nii barokiajastule kui ka impressionismile, samuti kõlab Pēteris Vasksi püha Teresale Ávilast pühendatud mõtlik ja sugestiivne teos „Castillo interior“.

Vaata täpsemalt

 

L 9 jaanuar 2021 kell 19
VANA-VENE JÕULUMUUSIKA
Orthodox Singers
Krahv Šeremetjev, varajane vene mitmehäälsus, Kreeka ja Süüria kirikulaulud, jõululaul, Petrov, Valaamo ja Optina Pustõnj kloostrite viisid, Aegina Nektarios Õiglane, znamennõi viis

Uue aasta esimese kontserdiga Palmse mõisas teeb kontserdisari „Klaaspärlid Palmses“ kummarduse vene jõulude muusikalistele traditsioonidele, andes ühelt poolt suurepärase võimaluse Eesti vene kogukonnale oma kultuuri ehedate muusikapärlitest osa saamiseks, teisalt pakkudes ka teistele kuulajatele põneva sissevaate vana-vene jõulumuusika pärandisse. Kauneid jõululaule esitab professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers. Kollektiivi repertuaaris on nii varajane kui nüüdisaegne õigeusu muusika. Ansambli musitseerimist iseloomustab sügav süvenemine lauldavatesse tekstidesse, laitmatu hääletehnika, läbimõeldud dünaamiline plaan ja erakordne stiilitunnetus. Orthodox Singersi kunstiline juht Valeri Petrov pälvis 2020. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ansambli kunstilise juhtimise ning Mustvee Vaimuliku Muusika Festivali eestvedamise eest.

 

L 12 detsember 2020 kell 19
ENTER DENTER
Kristjan Randalu & Klaaspärlimäng Sinfonietta
Mozart, Naissoo, Tamberg, Vinter, Kikerpuu, rahvamuusika

Kontserdisarja „Klaaspärlid Palmses“ teine kontsert esitleb pianist Kristjan Randalu humoorikat ja särtsakat kava „Enter Denter“, mis on inspireeritud paljudele tuttavast ja armastatud lastelaulude TV-saadetest „Entel-Tentel“. Tuntud laulud Randalu vaimukas improvisatsioonilises töötluses toovad pimedasse sügisaega kahtlemata positiivseid ja meeliülendavaid emotsioone. Kristjan Randalu on üks rahvusvaheliselt tuntumaid eesti pianiste, kes esineb maailmas nii klassikalise muusika kui jazzi žanris, on lugematute festivalide artist ja paljude preemiate võitja. Tema diskograafiasse kuulub 27 CD ja DVD plaati. Pianisti toetab kontserdil võrdväärse partnerina Klaaspärlimäng Sinfonietta (kunstiline juht ja peadirigent Andres Mustonen), mis on kollektiivina alati avatud uutele põnevatele projektidele ning on veendunud, et musitseerimine toob rõõmu ning suudab stiilist sõltumata värskendada vaimu, soojendada hinge ja kinkida meelelist naudingut.

 

L 14 november 2020 kell 19
AASTAAJAD
Kremerata Baltica & Daniil Bulayev (viiul, Läti)
Vivaldi, Vähi, Golijov, Enescu

Uhiuus, Palmse mõisa ja üldiselt Tartu-keskse festivali Klaaspärlimäng koostöös sündinud kontserdisari “Klaaspärlid Palmses” teeb väärika avangu, tuues publiku ette ühe väljapaistvama rahvusvahelise Euroopa muusikakollektiivi Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer). Kremerata tasemest räägib The New York Times, Grammy-auhind, plaadistused Deutsche Grammophoni ja ECMiga, ning muidugi sellised koostööpartnerid nagu Martha Argerich, Jevgeni Kissin, Vadim Repin, Yo-Yo Ma, Vladimir Ashkenazy, Christoph Eschenbach, Kent Nagano, Sir Simon Rattle jt.

“Wunderkind“-viiuldaja Daniil Bulayev (sünd 2004) … raske on leida sobivaid sõnu … Ta on andnud kontserte alates viiendast (!) eluaastast, 8-aastaselt tegi soolokontserdiga debüüdi Moskva Konservatooriumi Suures Saalis. On esinenud solistina orkestritega nagu Moskva Virtuoosid, Sinfonietta Riga, Salzburg Chamber Soloists, Archi De Sono, Mitteleuropa Orchestra, Kaunase Linnaorkester, Liepāja Sümfooniaorkester, Moskva Noorte Kammerorkester, Moskva Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Läti Rahvusooperi Sümfooniaorkester, Armeenian Rahvuslik Sümfooniaorkester, Macao Orkester … Ta on esinenud festivalidel Lätis, Leedus, Argentinas, Belgias, Armeenias, Šveitsis, Itaalias, Macaos, Hiinas.

      

Kontsertide ajal valmivad kunstnik Anna Litvinova live-maalid ning iga kontserdi järel toimub kunstioksjon. Osa maalide müügist tulevatest tuludest läheb heategevuslikuks otstarbeks.

Pääsmed saadaval Piletilevist alates 14. oktoobrist.

Lisaks õhtusöögi- ja ööbimisvõimalus mõisas, uuri täpsemalt +372 55 599977 või info@palmse.ee.

Järgmiste kuude esinejad: Maria Krestinskaya (viiul, Venemaa) – Maria Valdmaa (sopran) – Imbi Tarum (klavessiin), Luc Robert (tenor, Kanada) & Rémi Boucher (kitarr, Kanada), Klaaspärlimäng Sinfonietta & Andres Mustonen, Hugo Ticciati (viiul, Inglismaa) & Sukhwinder „Pinky“ Singh (löökpillid, USA)

Koroonapandeemiast tingitud reisipiirangute tõttu jätavad korraldajad endale õiguse teha kontserdisarja kavades muudatusi.