Avatud aia- ja pargipäevad

palmse park

Asukoht: 
Manor Park

Tänavu, 2021. aastal on otustatud tähistada Euroopa Avatud Aedade festivali 4. – 6. juunil, teemaks „Aed kui teadmiste varalaegas“. Teema on väga asjakohane, sest teadagi vajab korraliku aia rajamine tõsist tööd, suurt pühendumist, esivanemate tarkust ja mitmekülgseid uusi oskusi.

Just praegusel viiruseajal vajavad inimesed vast rohkem kui muidu lootust ja hingekosutust, mida pakuvad liigirikkad ilusad aiad ja pargid.

Palmse mõisapark on esinduslikum maastikupargi näide Eestis!

Kutsume külalisi imetlema ja tarkusi saama Palmse mõisaaeda ja -parki, kus toimuvad erinevad huvitavad tegevused.

4. juuni on pühendatud lastele ja noortele.

Sel päeval loob mõisa pere mõnusa atmosfääri mõisaaias, kus saab õppida, tunnetada, nuusutada, mängida, lustida ja tunda rõõmu kaunist Eestimaa loodusest.

5. juunil toimuvad huvitavad ja harivad jutuajamised ja jalutusäigud mõisaaias ja -pargis.

Õpetusi jagavad Kristine Tiirats Polli aiandusuuringute keskusest ja maastikuarhitekt Sulev Nurme. Toimub RMK korraldatud retk Palmse mõisapargis.

6. juunil on on oodatud kõik, kes on huvitatud kohalikust toodangust. Mõisaaias on kauplejad erinevate aiasaaduste - mee, taimede, erinevate istikute ja palju muuga.

 

Euroopa Avatud Aiad on Prantsusmaa kultuuriministeeriumi ning Euroopa Nõukogu ühine algatus juhtimaks tähelepanu aedadele kui rikkalikule, kuid samas sageli väga ohustatud kultuuripärandile. Mitmed ajaloolised aiad ja mõisapargid on tänaseks kadunud, nende asemele on rajatud autoparklaid ja ehitatud korrusmaju. Pahatihti puuduvad hooldusplaanid, restaureerimiskavad või üldse selge ülevaade aia väärtustest.

Alates 2018. aastast toimub avatud aedade programm umbes 20 Euroopa riigis, teiste seas osaleb ka Eesti. Ainuüksi Prantsusmaal avavad oma väravad külastajatele üle 2300 aia ja pargi – nii eraomanike, riigi kui kohaliku võimu hallatavad. Loe rohkem Muinsuskaitse lehelt.

Pilet: 
9 € / 7 €
Toimumisaeg: 
Friday, 2021, June 4 - 10:00am
Saturday, 2021, June 5 - 10:00am
Sunday, 2021, June 6 - 10:00am