Muuseumiöö - Öös on unistusi


Asukoht: 
PalmimajaHärrastemajaHärjatallSepikodaMõisapark

Muuseumiööd tähistame Palmses mõisas ja ootame külla õhtuseid huvilisi! Sellel päeval on mõisa hooned ja näitused avatud kella 10:00-st kuni kella 20:00-ni.

Palmse mõis pakub hingele ja kehale rohkem, kui oodata oskad. Missugune oli elu, mida mõisnikud elasid? Seda kutsume teid täna vaatama.

Avatud on härrastemaja oma unikaalse interjööriga, palmimaja eksootiliste taimede ja viirpapagoidega, sepikoda, kus saab iga huviline endale õnnemünti vermida, härjatall näitusega Estonian Spirit. Jalutada saab inglise ja prantsuse stiilis aias, metsapargis ning nautida kaarikusõitu (10:30-12:30; 14:00-16:00).

Kell 20:00 algab retk mõisapargis IGAL LINNUL OMA LAUL. Retk algab õunaaiast.

Linnumees Peep Veedla viib teid Palmse mõisa parki ja metsa ning räägib just neist lindudest, kes end parasjagu näitavad või lauluga ja muude häälitsustega endast märku annavad. Peep jagab nippe, kuidas üht või teist laulu ja häälitsust meelde jätta ning edaspidi ära tunda. Ühtlasi räägib ta nende lindude kommetest ja suhetest inimestega, erinevate maade rahvastega. Kuulaja saab teada, milliseid linde on valitud eri maades rahvus- ja sümbollindudeks, mida on arvanud erinevatest lindudest vanad eestlased jpmt. Mõne linnu kohta kuulete ka luuletust, neid on Peep kirjutanud enam kui saja linnuliigi kohta.

Sellel päeval pakub Palmse mõisa kõrts toiduelamust igale maitsele kuni kella 20:00- ni.

Alates kella 18:00-st kehtib piletile soodushind - 1 €/in, alla 8-aastased lapsed tasuta.

Tule ja naudi mõisaelu Palmses!

Pilet: 
1 €
Toimumisaeg: 
Laupäev, 21. May 2022 - 20:00