Suur minek

Palmse mõis

Asukoht: 
Aidahoone
27. mail kell 19:00 etendub Palmse mõisa aidasaalis "Suur minek".
Lavastajad: Eva Kalbus ja Loone Ots
Kostüümid: Jana Volke
Mängivad: Enid Leetjõe, Gerda Sepp, Lisette Taube, Catlyn Rebas, Astrid Näälik, Raul Rõkk, Juss Kaspar Lvovs, Aivo Akseli Simmo, Marc Joosep Tähiste, Arabel Riigor, Päike Triinu Tamm, Bethriin Pilv, Anete-Elisabeth Luukas, Uku-Kristjan Sass
 
Suur minek” koosneb kahest Loone Otsa poolt kirjutatud lühinäidendist - “Üle seitsme mere” ja “Kutsumata külalised”. Mõlemad tegelevad 1944. aasta suure põgenemise teemadega ning kirjeldavad seda valusat sündmust tavainimese seisukohalt. Algselt said näidendid kirjutatud Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu ja Tammepuu Eesti Klubi palvel esiettekannetega 2020 ja 2021 okupatsioonide ja vabaduse muuseumis Vabamu toimunud teabeseminaridel “Minna ei taha, kuid jääda ei saa”. Kuna suurpõgenemise etendused võeti soojalt vastu ja huvi teema vastu on jätkuvalt suur, tulevad näidendid edaspidi koos mängimisele Eesti erinevais paigus ja ka Stockholmis. “Üle seitsme mere” lavastas autor ise koostöös Eva Kalbusega, kes on näitetrupi KOKK juhendaja. Nimelt KOKK'i tüdrukud mängisid lavastuse esimeses versioonis. Nüüd on sellele teksti ja tegelasi juurde lavastatud ning osaleb terve trupp. Eva Kalbus lavastas “Kutsumata külalised” samade näitlejatega.
 
KOKK on noortest koosnev teatriühendus, mille õpilased tulevad draamakallakuga Tallinna 32. Keskkoolist. Eva Kalbuse käe all on paljud projektid jõudnud suurtele lavadele ning olnud menukad.
Loone Ots on loonud 45 näidendit, 8 muusikateatri libretot, filmistsenaariume, aimeraamatuid ja proosat. Paljud neist käsitlevad kultuurilugu ja ajalugu üldiselt.
 
Pileti hind on 12 €, sooduspilet 10 €
 
Pileteid saab soetada:
https://fienta.com/et/suur-minek-32794
 
 
Pilet: 
12 € /10 €
Toimumisaeg: 
Reede, 27. May 2022 - 19:00