VT: Palmse mõis täienes õllenäitusega

Virumaa Teataja:

Palmse mõisa seni tühjalt seisnud õlleköögis avati eile õllenäitus ja õlletuba, tulevikus on seal kavas hakata korraldama ka oma Õllesummereid ja Oktoberfeste.

Sihtasutuse Virumaa Muuseumid juht Ants Leemets rääkis, et Palmse mõisa õlleköök asus samal kohal juba päris ammu, kuid praegune kivist hoone on ehitatud 1820. aasta paiku ning õlleköök tegutses selles 19. sajandi lõpuni.

“Selleks ajaks oli õlletööstus juba nii arenenud, et kadus vajadus õlleköökide järele,” ütles Leemets. Nii sai õlleköögist mõisateenijate maja, hiljemgi oli hoone kasutusel elumajana ning ka siis, kui Palmse mõis Virumaa Muuseumidele läks, elas õlleköögis üürnik.

Eile taasavatud õlleköögis on ühes ruumis näitus õlle valmistamise ajaloost ning teises õlletuba, kus saab mekkida Palmse õlleköögi õlut.

Alkohol on olnud inimese kultuuri osa juba pikka aega.

Näituse idee pärineb Ants Leemetsalt, seda aitasid kokku panna Pilvi Põldma ja Uno Trumm, kunstnikutöö tegi Toomas Hõrak.

“Alkohol on olnud inimese kultuuri osa juba pikka aega ja näitusega soovimegi külastajale näidata õlletootmise saladusi ja seda, milles seisneb õlle võlu,” lausus Leemets.

Palmse mõisa direktor Maie Urbas ütles, et taolist õlut, nagu neil pakutakse, kusagilt mujalt ei saa. “Viru Õlu lõpetab paraku Palmse õlle villimise ja nii otsustasime oma Palmse õlle teha,” kõneles ta.

Urbas rääkis, et tegemist on kohapeal valmis segatud joogiga, mis koosneb Saku Orginaalist ning kvaliteetsest Belgia porterist.

Loe edasi Virumaa Teatajast
 

Foto: Agnes Aus

 FOTO: Agnes Aus